İndirimli Fiyat! SoundMAGIC E80 Gun Black Daha Büyük Görüntüle

SoundMAGIC E80 Gun Black

KIK0061

New product

Dengeli, doğru ses ve iyi tanımlanmış bass.
Sağlam metal konstrüksiyon.
Rahat, sade kulak içi uyum.
Mükemmel ses yalıtımı.

Bu ürün artık stokta bulunmamaktadır

1 144,07 ₺

-10%

1 271,19 ₺

Bilgi Kartı

İletim Tipi Kablolu
Kulaklık frekans tepkisi 15Hz~22KHz
Nominal ses basınç seviyesi 102±2 dB
Kablo & Fiş L stil 3,5 mm Altın plakalı, 1,2 m
Ağırlık 13 g
Empedans 64±10% Ohms
Sürücü Dinamik 10 mm Neodymium

Yorumlar

Taksit

Not 
2020-09-14

650 lira

abi üsteki yoruma sinirim bozuldu 650 lira ya, al ne bekliyordun ki kullan 70 dolar

Not 
2017-10-02

Çok iyi

Öncelikle satıcı ile ilgili yorum yapayım. Ürünle ilgili facebooktan bir soru sordum ve anında cevap verdi. Amfi ile kullanımda kumandanın çalışmayacağını söylerek bu düz modele yönlendirdi ve bu sayede azımsanmayacak bir miktar masraftan kurtulmuş oldum. Ürünü cuma günü sipariş verdim, pazartesi elimdeydi. Buradan hem e80 kulaklığı hem de fiio a1 i aldım. İkisi için de yorum yapacağım. Öncelikle kulaklık çok rahat. Daha önce kulağıma bu denli kolay yerleşip oturan bir kulaklık daha görmedim. Şu an alalı daha 1 saat oldu tizlerde azıcık bir sibilans problemi var yakın zamanda geçer büyük ihtimal. Daha önce bu fiyat aralığında veya daha yüksek kulakiçi kulaklıklar kullandım fakat birçok kulaklıkta duyamadığım alt frekansları bu kulaklıkla duydum. S7 edge ile kullanıyorum. Empedans değeri yüksek bir kulaklık fakat sağlıklı seviyede yüksek bir ses sunabiliyor. Tabi daha yüksek bir ses istiyorsanız daha iyi bir cihazla veya benim gibi mini bir amfi ile kullanabilirsiniz. Kulaklığın kutu içeriği çok zengin. Hard case i çok sevdim, gayet kullanışlı. Comply daha önce kullanmamıştım. Hassas uçlar, medium boyu çıkarırken yırttım yanlışlıkla dikkat edin :) Kulaklığıni kablosu çok sağlam hissiyat veriyor. Kulaklıkta kullanılan hafif metaller kalite hissi uyandırıyor. Tam bir f/p ürün diye buna derim. Soundmagic i pek duymadığından önyargılıydım fakat şu an fikrim tamamen değişmiş durumda. Benim gibi giriş-orta seviyede bir kullanıcıysanız kesinlikle memnun kalırsınız.

Amfi ile ilgili de kısaca bir şeyler söyleyeyim. E80'den ziyade kafa üstü mdr-1abt kulaklığı kablolu kullanırken bu amfiden çok keyif aldım. Sesi şiddeti herkes için yeterli bir seviyeye geliyor. Sesi şiddetlendirirken düz modda yani bass olmayan modda bile bassların geliştiğini hissediyorsunuz. Ben 1. bas modunu kullanıyorum bazı şarkılarda, o mod gayet yeterli. Kompakt, giriş seviye kullanıcılar için yeterli, sevimli bir cihaz :)

  • 3 Kişiden 3 i bu yorumu yararlı buldu.
Not 
2017-06-21

Çok başarılı

Shure se215'den gectim. Yaklaşık 6 aydır Meizu pro 5 ile birlikte kullanıyorum. Telefonda hifimanlerde de kullanılan ES9018K2M dac dahili olarak bulunmakta. Bu açıdan kulaklığın yüksek empedans değerinin hakkını veren bir cihazla kullandığımı belirtmek isterim. Shure se215 aslında çok memnun olduğum bir üründü yaklaşık 5 sene kadar kullandım yine hesaudio'dan satın almıştım. Ömrünü doldurunca daha doğal karakteri olan bir kulaklığa geçmek istediğim için E80 'e geçtim. Kulaklığı ilk aldığımda yüksek seste oluşan sibilans biraz rahatsız etmişti ama kullandıkça burn in etkisiyle sibilans sorunu kalmadı.

Teknik kısmından fazla anlamasam da se215'den geçtikten sonra dikkatimi çeken en belirgin şey sesin netliği oldu. Kesinlikle çok daha berrak bir ses veriyor. Bunun dışında basslar da bir miktar daha güçlü. Ayrıca se215 daha çok rock & metal tarzında daha iyi sonuçlar verirken E80 nerdeyse dinlediğim bütün tarzlarda beni mutlu etmeyi başardı.

Cihazın içinden çıkan köpük uçları çok beğenmedim. Silikon uçlar ile daha iyi sonuçlar aldım.

  • 3 Kişiden 3 i bu yorumu yararlı buldu.
Not 
2016-06-26

E80 İnceleme

Bence fiyatının en çok hakkını veren ve en performanslı, Hi-Fi çalmaya yaklaşan Soundmagic ürünü E80. Hem malzeme kaltesi, hem paket içeriği hem de ses başarımı olarak en çok beğendiğim model bu oldu.

Yine düz şekilde kulağa takılan bir kulaklık. İzolasyon aynı diyebilirim. Fakat kulaklığın kasa kalitesi 1 tık daha iyi geldi bana E10'dan. Yine bu modelde kullanlan 60 derece açı verilmiş jak da daha sağlam bir izlenim bırakıyor. Konfor açısından E80'de kablodan kulaklığa geçiş yapılan kısımda daha rahat ettirecek bir materyal kullanılmış. Bu açıdan konfor 1 tık daha iyi.

Kablo E10'dakinin aynısı, ince ve sağlam. Zaten bu iki modelin kablosunu çok beğendim. Yalnız sağ sol belirtici unsurlar E80'de E10'daki kadar belirgin değil. Sadece kulaklıkların alt kısmında R ve L harfleri mevcut ve bulup görmesi zaman alıyor. E10'daki gibi renkle belirtilmiş olsa iyi olurdu. Ağırlık 15gr.

Pakette ek olarak 3 çift Comply Foam uçlar mevcut. Kutusunda Comply sunulmayan E10'da belirttiğim gibi, bu kulaklıklar köpük uçlarla daha iyi sonuç veriyor bence. Daha yumuşak bir sunum alabiliyorsunuz.

Bu modelde de yine 10mm'lik sürücü kullanılırken, empedans 16'dan 64'e çıkarılmış. Bu elbette diğer 2 kulaklık kadar kolay sürülemeyeceği anlamına geliyor.

E80 ses üretimi olarak E10 ile biraz benzeşiyor diyebilirim. Fakat özetle şöyle bir durum var; E80, E10'daki her şeyin 1-2 tık gelişmişini sunuyor.

Öncelikle bass departmanında diğer 2 kulaklığın tam tersine, bass miktarı daha düşük ve çok kontrollü. Özellikle midbass fazlalığının olmaması hemen dikkat çekiyor. Bu sayede aralarında en stressiz ve ferah çalan kulaklık olmayı başarıyor. En kaliteli bass yine açık ara E80'de. Ayrıca yormadan takip edilebiliyor olması da kalan frekanslara ve ayrıma daha iyi odaklanmanızı sağlıyor.

Fakat incelediğim diğer 2 modeli ses olarak beğenecek olanlar E80'i çok düz bulabilirler. Bunun sebebi de E10 ve PL30+'ın, özellikle PL30+'ın yanlış çalıyor olmasıdır. Bu iki kulaklık bassı çamurlaştırmadan ve sıçratmadan vermekte zorlandığı için, E80'e geçildiğinde altlar açısından yadırganacak bir durum var. Fakat aslında öyle değil çünkü E80 daha referans ve daha doğru çalan bir kulaklık. Bass bana göre tam olması gerektiği miktarlarda. Kontrol ve kalite olaraksa fiyatı için oldukça iyi bulduğumu söyleyebilirim. E10'a göre biraz daha gövdesiz kalsa da kesinlikle daha üst düzey bir kalite ve kontrol sunuyor.

Çok daha üst düzey kulaklıklara göre elbette bass kayda bağlı olarak hala yayvan ve hafif çamurlu kaçabiliyor ama çok normal. Bahsettiğim kulaklıklar 1000 dolar seviyesine kadar çıkıyor. Önemli olan diğer 2 modele göre çok daha iyi bir bass sunumu vermesi. "Olması gereken buydu" dedirtiyor diğer ikisinin ardından kulağa takıldığında. Midbass miktarı güzel ve subbass başarımı da fena değil fakat birazcık eksik. Bu sebepten hafif ince çalan bir kulaklık E80. Ama benim hata arayan ve üst düzey ekipmana alışmış biri olduğum unutulmamalı.

Midler E10'a göre daha dokulu ve detaylı. Ayrıca enstrumanlar daha havadar E80'de, yani daha çok boşluk bulabiliyorlar. Vokal - enstruman ayrımı daha başarılı. Özellikle bu sayede vokaller daha temiz alınabiliyor. Çözünürlük daha yüksek. E10'dan E80'e geçildiğinde müzikle aranızdaki perdelerden 2 tanesi daha gitmiş gibi bir his yaşıyorsunuz. Müziğe daha çok yaklaşıyorsunuz. Detay yakalama becerisi daha yüksek olan E80'in mid frekans başarımını oldukça beğendim. Tonlama olarak da yine daha başarılı. Çok hafif renkli olan midler keyifli bir dinleti yaşatıyor ve netlik başarısı da E10'a göre daha yüksek. Mid bölgesi kulaklığın çok canlı ve güçlü olduğu bir bölge. Tonlama açısından birazcık ince notalı seslendiğini, ama fiyatı için doğru tonlamaları ürettiğini söyleyebilirim. Özellikle bu fiyatlarda genelde tonlama olarak doğru olan bir kulaklığa pek rastlanmazken, E80 bunu başarıyor.

Üst midlerden bahsetmek gerekirse, kontrol E10'a göre kesinlikle daha iyi. Vokalde sibilansa düşmüyor pek. Konumlama olarak midler çok hafif arkada. Fakat üstte belirttiğim canlılık ve çözünürlük başarımı bunun büyük bir eksiklik olarak hissedilmesinin önüne geçiyor. Aslında midlerin hafif geriden seslenmesinin sebebi biraz üst frekanslar.

Üstler E10'da olduğu gibi E80'de de en belirgin kısım. Özellikle en üst frekanslar çok dikkat çekiciyken, alt tizler yeterince belirgin olamıyor. Fokus genel olarak en tepe frekanslara kayıyor. Bunun sebebi hem tizlerin kendi sunumu, hem de midlerin hafif geride kalması ile beraber alt tizlere geçişte biraz cılızlık olması.

Bu kulaklıkları köpük uçlarla tavsiye etmemin sebebi de tizlerdeki bu sunumları. Özellikle ses açıldığında insanı yorabiliyor. Köpük uçlarla bana göre çok daha memnun edici ve doğal bir ses alınabiliyor. Zaten bu fiyat aralıklarındaki kulaklıkların neredeyse tamamı agresif tiz sunumuna sahip oluyor. Frekans başarımı ve kontrolü arttıkça fiyat da artıyor ki bunu Soundmagic'in kendi ürün gamında da görüyoruz zaten.

Öte yandan tiz çözünürlüğü ve ayrımı fiyat için çok iyi. Ayrıca üstlerin uzaması da başarılı. Havadar bir ortam oluşturmaya oldukça katkı sağlıyorlar. Tek sorun biraz fazla yükseltilmiş olmaları.

Arka plan olarak kulaklık fiyatı için çok iyi diyebilirim. Zaten girişte belirttiğim gibi E80 aralarında en pahalısı olsa da, bence fiyatı için en iyi performansa sahip olanı. Enstrumanların yerleşimleri oldukça doğru ve yerlerini kafanızda seçmek de zor olmuyor.

Sahne olarak çok çok geniş değil ama ferah bir kulaklık olmasından avantaj sağlıyor. Derinlik hissiyatı bakımından yine 3'lünün en iyisi olan E80, konumlama ve ayrım başarısını özellikle iyi kayıt ve dosyalarda net şekilde göstererek parlıyor.

E80, kesinlikle bu fiyat civarlarında dinlediğim en iyi kulaklıklardan biri oldu. Özellikle çok bass ve gövde derdi olmayan, havadar müzikler dinleyenler (klasik, jazz, neoklasik enstrumantal türler gibi) için biçilmiş kaftan olur. Tabi ki aynı zamanda popüler müzik, Pop RnB gibi türlerde de memnun eder fakat elektronik müzik için basskafaları memnun etmeme ihtimali mevcut.

  • 7 Kişiden 7 i bu yorumu yararlı buldu.

Yorumunuzu Yazın!

Bir Yorum Yaz

SoundMAGIC E80 Gun Black

SoundMAGIC E80 Gun Black

Dengeli, doğru ses ve iyi tanımlanmış bass.
Sağlam metal konstrüksiyon.
Rahat, sade kulak içi uyum.
Mükemmel ses yalıtımı.

Taksit
Taksit

30 other products in the same category: