Yeni İndirimli Fiyat! FiiO K7 Tam Dengeli HiFi DAC Kulaklık Amplifikatörü AK4493S*2, XMOS XU208 PCM384kHz DSD256 Daha Büyük Görüntüle

FiiO K7 Tam Dengeli HiFi DAC Kulaklık Amplifikatörü AK4493S*2, XMOS XU208 PCM384kHz DSD256

MPP0068

New product

FiiO K7 Tam Dengeli HiFi DAC Kulaklık Amplifikatörü AK4493S*2, XMOS XU208 PCM384kHz DSD256,USB/Optik/Koaksiyel/RCA Girişler, 6,35 mm/4,4 mm Çıkış

Daha Fazla Detaylar

8 Öğeler

7 492,50 ₺

-10%

8 325,00 ₺

Daha Fazla Bilgi

FiiO'nun üst düzey cihazlarında olduğu gibi altı aşamalı ses devresini benimser ve 2 AMK'nın en yeni AK4493SEQ DAC'lerine ve çift THX AAA 788+ amfiye sahiptir;
Birden çok çıkışı destekler - 4,4 mm dengeli çıkış, 6,35/3,5 mm tek uçlu çıkışın yanı sıra birden çok giriş - USB, optik, koaksiyel ve AUX girişi;
Çok yönlü işlevlerin yanı sıra sağlam çıkış gücüyle gelir - BAL çıkışı altında %1 THD+N, tam boyutlu kulaklıklar dahil çoğu kulaklığı çalıştırabilen 2000mW sabit çıkış gücü;
Giriş seçimlerini, 2 kazanç seviyesini ve 3 çıkış seviyesini destekler ve çalışma durumunu görüntüleyebilen ve örnekleme oranlarını farklılaştırabilen RGB gösterge ışıklarına sahiptir.

1

K7 FAQ

K7 cep telefonları için USB DAC olarak nasıl kullanılır?

K7'nin pili yoktur, yerleşik bir doğrusal güç kaynağı ile çalışır, bir Android telefona, iPhone'a veya oynatıcıya bağlanmak için bir OTG kablosu satın alabilirsiniz.

Android telefon

K7 giriş ayarı: K7 [GİRİŞ] USB donanımına geçiş

K7 çıkış ayarı: kullanılan arayüze göre ilgili çıkış bağlantı noktasına geçin, ön panel kulaklık çıkışında [PO]'ya geçin, arka panel çıkışında [PRE] veya [LO]'ya geçin.

Telefonu ve K7'yi USB C ile USB B veri kablosuna bağlayın (FiiO LD-TC1 gibi)

[Not] Bağlandıktan sonra ses yoksa aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerekir:

Cep telefonu oynatma yazılımı ayarları, açılması gereken bir USB çıkış ayarı varsa, bazı cihazlarda yalnızca USB çıkışı kapatıldığında ses gelir;

Cep telefonunun geliştirici modunda USB hata ayıklamanın etkinleştirildiğini onaylayın;

Cep telefonunda USB hata ayıklamayı açmanız, "Geliştirici Seçenekleri"ni açmanız ve ardından "USB hata ayıklama" veya "OTG" işlevini açmanız gerekir;

Adaptör kablosunun OTG işlevini desteklediğini ve kablonun yönünün ters olup olmadığını onaylayın;

İPhoneiPad

K7 ile iPhone/iPad/iPod'u bağlamak için OTG işlevini (örn. FiiO LD-LT1) destekleyen bir Lightning - USB B veri kablosu satın almanız gerekir ve şarkıları çalarak yüksek kaliteli müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

1

1

1

1

Dengeli kod çözme ve amplifikasyon

K7, gerçekten dengeli analog ve dijital bölümlere sahip altı aşamalı bir ses devresine sahiptir; bu, paraziti azaltmaya ve müziği büyük ölçüde yeniden üretmeye yardımcı olarak müziğinizin saflığının keyfini daha iyi çıkarmanızı sağlar.

THX AAA 788+ amplifikatör

K9 Pro ile aynı THX AAA 788+ amplifikatörleri kullanan K7, %1 bozulmada 300Ω yüke 560mW ve %1 bozulmada 32Ω yüke 2000mW çıkış sağlayabilir.

Çift AK4493SEQ

Sol ve sağ kanalların her biri verimli, yüksek performanslı bir AK4493SEQ ile donatılmıştır. Bu DAC'nin hoş tınısı, zengin ve hassas genel sesi, müziğinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacak.

XMOS XUF208

XMOS XUF208 kod çözücü çipi, çeşitli müzik formatlarını kolaylıkla işlemek için çift saat yönetimini kullanır ve birçok ses formatını kolayca dinlemenize olanak tanır.

1

1

1

Düşük gürültülü güç kaynağı

K7, birden çok bağımsız aşamadan oluşan bir güç tasarımına sahiptir ve her aşamanın voltajı düşük gürültülü LDO'lar tarafından düzenlenir. Bu güç tasarımını beslemek, harici bir 12V anahtarlamalı güç kaynağıdır

Çeşitli girdi ve çıktılar

K7, USB, optik, koaksiyel ve RCA girişleri içerir. Çıkışlar, kulaklıktan bağımsız olarak keyifli dinleme için 6,35 mm tek uçlu ve 4,4 mm dengelidir.

İki kazanç seviyesi

Yüksek ve düşük donanım kazanım seviyeleri, zengin ve tutarlı bir dinleme deneyimi için K7'yi çeşitli empedans ve hassasiyetlerdeki kulaklıkları kullanacak şekilde kolayca ayarlamanıza olanak tanır.

Yorumlar

Taksit

Not 
2023-09-30

Bağlantı

Recep bey merhaba, K7, USB, optik, koaksiyel ve RCA girişlere sahiptir. Fotoğraf olararkda yukarıda görebilirsiniz. Bilgisayarınıza usb den bağlayabilirsiniz.
Fiio nun hazırladığı açıklamayı da ekliyorum.
K7'yi bilgisayara bağlanmak için USB DAC işlevi olarak nasıl kullanabilirim?
[Windows Bilgisayarı]
Öncelikle FiiO USB DAC sürücüsünü bilgisayarınıza yükleyin.K7 giriş ayarı: K7 [INPUT]'u USB olarak değiştirin
K7 çıkış ayarı: kullanılan arayüze göre ilgili çıkış bağlantı noktasına geçin, ön panel kulaklık çıkışında [PO]'ya geçin, arka panel hat çıkışında [PRE] veya [LO]'ya geçin.
Bilgisayarı ve K7'yi USB veri kablosuyla bağlayın, bilgisayar sisteminin ses çıkışını ve oynatma yazılımının ses çıkışını K7'ye ayarlayın.
[MAC Bilgisayarı]
MAC bilgisayarın sürücüyü yüklemesine gerek yoktur, yalnızca ilgili ses çıkış aygıtını ayarlamayı seçin.

【Not】
Sistem hacminin maksimuma ayarlanması ve potansiyometreyi ayarlayarak makinenin çıkış hacminin ayarlanması önerilir.
K7 Mac'e bağlandığında DSD parçalarını oynatmak için DSD128'e kadar destekler. Bunun nedeni, OSX altında yalnızca DSD128'i DoP aracılığıyla destekleyebilmesidir (DSD256'nın MAC altında 768K ile paketlenmesi gerekirken, K7 384kHz'e kadar destekler).
Teorik olarak OSX, DSD256'yı Yerel aracılığıyla oynatmak için K7'ye de bağlanabilir, ancak ilgili oynatma yazılımının da MFi'yi geçmesi ve Yerel çıkışı desteklemesi gerekir.

[Linux Bilgisayarı]
Linux sistemi sürücüsüzdür. Teorik olarak doğrudan ona bağlanarak kullanılabilir. Ancak versiyon sayısının fazla olması nedeniyle tüm sistemlerin uyarlanabileceği garanti edilemez. Bağlantı tanınmazsa sorun giderme için başka bir veri kablosuna veya USB bağlantı noktasına geçmeniz önerilir.

https://www.fiio.com/newsinfo/770692.html

Saygılarımızla.

Not 
2023-09-27

Bağlantı

Arkadaşlar notebook ya da pc'ye usb üzerinden mi bağlanıyor kaynak olarak notebook kullanmak istersek?

Not 
2023-08-06

MQA

Recep bey merhaba,
MQA desteği yoktur.
Saygılarımızla.

Not 
2023-08-06

MQA

Esra hanım, K9 PRO ESS'nin MQA yayını çözme özelliği var. K7 de yapabiliyor mu bunu?

Not 
2023-01-14

Klipsch The Fives Sınıf Atladı

Kasım ayında Esra Hanım'la görüşmüştüm ve Ocak ayında K7'nin geleceğini belirttikleri için adımı haber bekleyenler listesine yazdırmıştım. 12/01 Perşembe günü sabah Esra Hanım'dan ürünün satışa açıldığı haberi geldi ve şiparişi verdim, ürün ertesi gün elime geçti.
Gecikmeksizin kargolama ve akabinde whatsapp'tan takip no gönderilmesi için özellikle teşekkür ediyorum.
K7'ye gelirsek:
Öncelikle The Fives monitörlere katkısı şaşırtıcı oldu. Üst frekanslardaki yırtıcılık yumuşadığı gibi sesteki sahne genişliği ve özellikle sahne derinliği bariz ilerleme kaydetti. Orta frekansta detaylar belirginleşmesi, daha bariz hal alması da ayrıca bir başka sürpriz oldu fakat aynı zamanda kaydın ve elimdeki ses kaynağının/kaynaklarının barındırdığı hataların daha dikkat çekici bir hal alması bu çok da istediğim bir durum değildi. Bu duruma alışamazsam ister istemez aynı müziğin farklı kayıtlarına veya yeni ses kaynaklarına yönelmeye itecek gibi duruyor. (Detayların belirginleşmesinden kastım yeni seslerin duyulması değil zaten duymakta olduğum seslerdeki temizlik ve kristalleşmenin ilerlemesidir.)
The Fives EQ ayarlarıyla oynanmazsa bas seslerde rahatsız edici olabilecek bir monitör. Bu rahatsızlık hem alt frekansların olması gerekenden çok fazla öne çıkmasıyla kendini gösterdiği gibi, kontrolsüz basın orta frekanstaki seslerin birbirinden ayırt edilmesi üzerindeki negatif etkisiyle de kendini gösterebiliyor. Haliyle detaylarda bir gerileme olduğunu ister istemez farkediyorsunuz ve bu can sıkıcı olabiliyor.
Bu söylediklerimden The Fives için olumsuz düşüncelere sahip olduğum anlaşılmasın; sonuçta muazzam monitörler.
İlk izlenim olarak K7'nin alt frekansı da daha dengeli bir noktaya çektiğini düşünüyorum ama bastaki vurucu gücü de yumuşatmış görünüyor. Baslar halen güçlü fakat eski sıkılığından biraz gerilemiş göreceli olarak bir nebze gevşemiş gibi duruyor.
Yalnız The Fives halen mobil uygulama üzerinden EQ ayarları üzerinden bir çalışma gerektiriyor, K7'nin bu ihtiyacı kaldırdığını söyleyemem ama bas sesleri genel olarak daha kontrollü bir noktaya çektiğini ve alt frekansı daha da derinleştirdiğini açıkça söyleyebilirim. Fakat RCA kablomu nereye koyduğumu bulamadığım için şimdilik K7'yi elimin altında duran Ugreen marka bir ucu RCA bir ucu 3.5 mm erkek giriş ile AUX üzerinden kullanıyorum. Uygun kablo ve giriş ile bu deneyim farklılık gösterecektir.
Adamakıllı bir RCA'yla alt frekansın daha da derinleşeceğini ve sıkılaşacağını, vuruculaşacağını tahmin ediyorum.
HD 660s'le ise K7'yi henüz denemedim, heyecan biriktiriyorum ve ilk dinleyeceğim parçayı kararlaştırmak için kendime zaman tanıyorum.
K7 için şimdilik belirtebileceğim olumsuz yön ise ses kontrol ünitesi seri hareketlere geç ve atlamalı tepki veriyor bunu hiç sevmedim ama cihazı sabit ses ayarında "LO" kullanarak ses kontrolünü The Fives üzerinden yaparsam dert etmeyeceğimi düşünüyorum. Yumuşak ve kontrollü davrandığınızda ise ses kontrolünün gayet hassas olduğunu söylemeliyim.
Kulaklık kullanırken ses kontrolüne alışıp alışamayacağımı zaman gösterecek.

Not 
2023-01-04

Stok durumu

Mehmet bey merhaba büyük ihtimalle yarın gümrükten çekeceğiz. Yarın akşam yada ertesi gün satışa açılacaktır.
Saygılarımızla

  • 2 Kişiden 2 i bu yorumu yararlı buldu.
Not 
2023-01-04

stop durumu

Ürünün stoklara girme durumu nedir acaba ?

Yorumunuzu Yazın!

Bir Yorum Yaz

FiiO K7 Tam Dengeli HiFi DAC Kulaklık Amplifikatörü AK4493S*2, XMOS XU208 PCM384kHz DSD256

FiiO K7 Tam Dengeli HiFi DAC Kulaklık Amplifikatörü AK4493S*2, XMOS XU208 PCM384kHz DSD256

FiiO K7 Tam Dengeli HiFi DAC Kulaklık Amplifikatörü AK4493S*2, XMOS XU208 PCM384kHz DSD256,USB/Optik/Koaksiyel/RCA Girişler, 6,35 mm/4,4 mm Çıkış

Taksit
Taksit

Bu ürünü alan müşteriler de bunlarıda aldılar:

28 other products in the same category: