Fiio Btr5 Hi-res Bluetooth 5.0 Receiver-USB DAC - DSD Amp

MPP0033

New product

Fiio Btr5 hareketli hayatınıza kaliteli ses katıyor.

FiiO BTR5-384K / 32Bit Yerel DSD256 Yüksek Çözünürlüklü CSR8675 Bluetooth5.0 Alıcı / USB DAC / DSD Kulaklık Amplifikatörü, LDAC, aptX HD, aptX, AAC

Türkçe inceleme;

https://youtu.be/FVsyr8MRT7g

Daha Fazla Detaylar

1 Nesne

Uyarı: Stoktaki Son Ürün!

1 186,44 ₺

Daha Fazla Bilgi

Inceleme ;

https://youtu.be/FVsyr8MRT7g

1.BTR5 nasıl açılır ve eşleştirme moduna girer?

Açmak için güç düğmesini yaklaşık 3 saniye basılı tutun (ekran “FiiO” u göstermek için yanar). Açılıştan sonra eşleştirme moduna (ekranda 'eşleştirme' gösterilir) girmek için çok işlevli düğmeyi yaklaşık 5 saniye basılı tutun. Bluetooth ayarlarını girmek için telefonunuzu tıklayın, eşleştirme için BTR5'i seçebilirsiniz. Ayrıca, gücü ilk kez açtığınızda veya eşleştirme bilgilerini sildiğinizde, BTR5 otomatik olarak eşleştirme moduna girer.

2.Neden BTR5 çifti telefonuma bağlanamıyor?

1. BTR5 eşleştirme moduna giriyor mu (eşleştirme moduna geçmek için çok işlevli tuşu 5 saniye basılı tutun, 'eşleştirme' görüntülenecektir)?

2. Telefonunuz Bluetooth'u tarıyor mu (bazı telefonlarda 'taramayı yenile' düğmesine elle tıklanması gerekir)? Hala BTR5 cihazını bulamıyorsanız, ayara geri dönmeyi ve telefonunuzdaki Bluetooth'u tekrar girmeyi deneyin.

3. Cep telefonunun diğer Bluetooth cihazlarına bağlı olmadığını doğrulayın. Bir bağlantı varsa, lütfen önce bağlantısını kesin.

4. nedeniyle farklı markaların telefonları telefon farkı, görünen hatalar birkaç kez deneyebilirsiniz.

5. NFC kullanırken, BTR5'inizin açık olduğundan ve başka cep telefonu bağlı olmadığından emin olun.

3.BTR5'teki eşleştirme kaydı nasıl temizlenir?

BTR5 açıldığında Ses Düzeyi "+" ve Ses Düzeyi "-" düğmelerini yaklaşık 5 saniye basılı tutun.

4.NFC neden bazen hassas değildir?

NFC yakın alan iletişim teknolojisine aittir. Cep telefonunun hem NFC algılama alanları hem de BTR5 algılanabilmeleri için birbirine yakın olmalıdır. Her cep telefonunun NFC gücü de farklıdır (özellikle metal kasa cep telefonunun NFC algılama hassasiyeti düşüktür). Durum açıkken, bazı telefonların NFC'si daha az duyarlı hale gelir. Telefon kılıfını çıkarmanız ve tekrar denemeniz önerilir.

BTR5 boşta kalma süresini kapatıyor mu?

Evet, güç tasarrufu için boşta kalma süresini kapatmayı destekler. Başka cihazlara bağlandığında, müzik çalınmazsa bekleme moduna girer. Bağlanmadığında, 2 dakika sonra otomatik olarak kapanacaktır. Boşta kaldığında pil ömrü yaklaşık 300 saattir.

6.BTR5 için bir gecikme var mı? Varsa, ne kadar sürecek?

Aslında, herhangi bir Bluetooth cihazının mevcut teknoloji altında bir gecikmesi olacaktır. Ve müzik dinlemek üzerinde belirgin bir etkisi yok. Gecikme süresi, farklı Bluetooth kodekleriyle farklıdır. BTR5, 40 ms'den daha az bir gecikmeyle aptX LL'yi (düşük gecikmeli kodlama) destekleyebilir. Diğer Bluetooth kodekleri için gecikme 100 ms'den fazladır. 2. Yükseltilip yükseltilmeyeceği, mevcut kodlama formatının güncellenip güncellenmediğine bağlıdır.

7.FiiO Music uygulamasında BTR5 nasıl kurulur?

İşte FiiO Music uygulamasında BTR5 kurulumu için adımlar: 1. FiiO Music uygulaması öncelikle en son sürüme güncellenmelidir; 2. FiiO Music uygulaması zaten en son sürüm olduğunda, uygulamanın ayarını girin, BTR5'i bulmak için "Bluetooth cihaz kontrolü" ne tıklayın, "bağlan" a tıklayın. Bağlantı başarılı olduktan sonra, Bluetooth kontrol arayüzüne girecektir.

8.BTR5 bir kulaklığın uzaktan kumandasını ve mikrofonu destekliyor mu?

BTR5, hat kontrolü ve hat mikrofonu için CTIA standardını destekler. Ancak OMTP protokolüne sahip kulaklıklar yalnızca normal dinlemeyi destekler.

9.EQ, BTR5'in LDAC'sinde geçersiz. Bir donanım hatası mı yoksa bir yazılım sorunu mu?

Bir donanım hatası değil. LDAC'ın ses işleme süreci diğer Bluetooth formatlarından daha özel olduğundan, hala ilgili hata ayıklama yapıyoruz ve diğer Bluetooth formatlarıyla aynı efekti elde etmeye çalışıyoruz, ancak belirli bir zaman alacak.

10.BTR5 donmuş gibi görünüyorsa? BTR5 nasıl sıfırlanır?

BTR5 donduğunda, BTR5'i sıfırlamak için lütfen Güç düğmesini en az 10 saniye basılı tutmaya çalışın

11

13

14

15

16

Qualcomm CSR8675 amiral gemisi Bluetooth çipi

BTR5'te kullanılan Qualcomm CR8675 Bluetooth çipi, 120MHz DSP sayesinde 24 bit iletim ve işlemeyi destekleyen gelişmiş ses uygulamaları için tasarlanmış birinci sınıf düşük güçlü bir çözümdür.

Yüksek Performanslı DAC ES9218P * 2

BTR5, selefine göre çok daha iyi ses kalitesi için daha fazla çözünürlük, daha iyi dinamikler ve daha iyi ses alanı sağlayabilen ESS ES9218PRO DAC kullanıyor.

XMOS XUF208 USB Ses

USB Audio Class2.0 altında eşzamansız ses kod çözme elde etmek için bağımsız XMOS XUF208 kontrol çipini seçtik.

FPGA hassas saat yönetimi

BTR5, Bluetooth ve USB dijital ses şarkılarının iletilmesinden ve alımından sorumlu FPGA yongalarını kullanır. Ancak saat yönetimi için de. Titreşimi büyük ölçüde azaltabilir ve singal stabiliteyi arttırır.

17

18

19

21

Bağımsız çift kristal osilatörler

Özel bir FPGA eklenmesiyle, Bluetooth ve USB kod çözme sırasında 45.1584 / 49.152MHz çift kristal osilatörler, çeşitli örnekleme hızlarında ses sinyallerini daha doğru bir şekilde üreterek BTR5'e olağanüstü ses kalitesi sağlar.

Amiral gemisine uygun denge

BTR5, hem dengeli hem de tek uçlu çıkışlara sahiptir. Gerçekten dengeli ses mimarisinde, her kanal kendi DAC ve amplifikatörü ile birbirinden ayrı olarak yönlendirilir ve BTR5'in size eşsiz incelik ve denge ile daha saf bir ses getirmesini sağlar.

Akıllı telefon tabanlı OLED teknolojisi

BTR5 ile eşleştirme / bağlantı / çağrı durumu / güç durumu / kodlama formatı / birimini görüntüleyen net 0,49 inç 64x32 çözünürlüklü OLED ekranını bulacaksınız.

iOS / Android Uygulaması

BTR5, eşlik eden iOS / Android uzaktan kumanda uygulamasını sunar. Ayar, uygulama tarafından yapılandırıldıktan sonra BTR5'e kaydedilir. BTR5, güç açıldıktan sonra ayarı geri yükler.

22

23

24

25

Codec, Pil ve Araba modu

BTR5, bluetooth codec'i, pil, ses seviyesi, Araba Modu ve daha fazlasını içeren "FiiO Music" uygulaması ile izlenebilir ve kontrol edilebilir.

10 Bantlı Ekolayzer

BTR5, yerleşik 10 Bant Ekolayzeri destekler. EQ'yu FiiO Music APP'yi kullanarak kontrol edebilirsiniz. Yapılandırıldıktan sonra BTR5, Bluetooth olmadan her ses kaynağı için EQ işlemeyi uygulama olmadan çalıştırır * EQ, BTR5'in LDAC'si altında geçersizdir

DAC Düşük Geçiş Filtresi

8 farklı DAC düşük geçiş

Kanal Dengesi ve Bozulma telafisi

Sol / Sağ kanal ses seviyesi kalibrasyonu

İkinci harmonik / Üçüncü harmonik telafisi

Yorumlar

Taksit

Not 
2020-09-09

Klasik müzikler için uygun mu?

"Klasik müzik (özellikle solo piyano kayıtları) için nasıl olur?"
İnanç

İnanç bey merhaba çok güzel olur. Ses karakteri, kulaklıklar üzerinde yarattığı ton yapısı , klasik müzik ve doğal canlı müzikler için oldukça uygundur.
Saygılarımızla.

Not 
2020-07-23

Fark

Mehmet Emin bey merhaba, Es100 ü test etme şansım olmadı maalesef. Teknik verilere ve yapılan yabancı incelemelere göre Btr5 evet ondan daha önde bir ürün. DAC ve SNR olarak zaten fark yaratacak bir ürün. Yalnız hali hazırda ürününüz de sıkıntı yok ise geçişe gerek olmayabilir. Ama ürün değişim ihtiyacı varsa yeni tercihin Btr5 olması doğru seçim olacaktır diye düşünüyorum. Kulak hassasiyetinize göre kalite farkını hissetme şansınız var. Farkı anlamak için kaliteli bir parçayı birkaç gün Btr5 ile dinledikten sonra aynı parçayı Es100 ile dinlemenizi tavsiye ederim. Aynı zaman içinde ürün değiştirme ile farkı anlamak kulaklıklar da olduğu gibi zordur.
Saygılarımızla

Not 
2020-07-23

es 100 ile fark

merhaba hali hazırda earstudio radsone es100 kullanıyorum. acaba btr5 alsam ses kalitesi anlamında yükseltme yapmış olurmuyum acaba

Not 
2020-06-03

Momentum 3 ile uyum

Merhaba Erdem bey,
Her açıdan bir performans artışı olacaktır. Btr5'i iyi yapan şeyler; aşırı doğal çalan 2 adet dac çipi, momentum'un sürücülerinin yapısı ve ses karakteri ile aşırı uyumlu olacak ve üretilecek detayları arttıracaktır. Aynı zamanda oldukça yüksek çıkış gücü ile kulaklığa ekstra bir enerji katarak bu anlamda da performansını arttıracaktır.

Not 
2020-06-03

kocaman bir soru işareti

bu ürünü alıp sennheiser momentum 3 ile kablolu bağlasam sonuç alır mıyım ? Bluetooth kulaklıkları kablolu bağlarsak bu ürüne, çok daha iyi sonuçlar alır mıyız sorum bu aslında. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not 
2020-05-14

Bluetooth kulaklıkla kullanılmaz

Burak bey merhaba,
Btr5 in kullanım amacı , kablolu kulaklığınızı Bluetooth kulaklık gibi kullandırmak, ses kalitesi ve desibelini arttırarak keyifli, kaliteli müzik dinlemenizi sağlamaktır. Bluetooth bir kulaklığı bu cihaza baglayamazsınız.
Saygılarımızla

Not 
2020-05-14

Yardimci olun lutfen

Anker liberty pro 2 bluetoot kulaklik alicam , anlamadigim bu ürünü alirsam telefonumla eşleştirdigimde daha iyi ses mi alicam demek oluyor

Not 
2020-05-12

Tek Kelimeyle Harika

Buradan birçok kez alışveriş yaptım ve hep memnun kaldım.

Daha önce yine buradan BTR 1 almıştım. Bu kez BTR 5 aldım ve arada ciddi fark var. Öncelikle ses kalitesi çok çok iyi ve en önemli özelliği balanslı çıkışı çok güçlü ve çok iyi.

Ibasso IT04 ile kullanıcısıyım. Yine buradan aldığım Fiio X7ii ile kullanıyordum ancak BTR 5 aldıktan sonra X7ii eskisi kadar aramıyorum.

BTR 5 dışarıda kullanım için çok çok iyi. Eğer ses dosyalarınız da 24 bit ve üzerindeyse çok iyi sonuçlar veriyor. Bassları yeterli seviyede hatta bana biraz fazla geliyor. Midlerin ayrımı çok iyi ve sahnesi böyle bir cihaz için gayet geniş. Tizlerin çözünürlüğü Fiio ses karakterinden uzak şekilde çok iyi düzeyde. Neredeyse her türe gidecek tonaliteye sahip. Fiyatının kesinlikle üzerinde çalan bir cihaz. Ses seviyesi çok fazla. Maksimum 60 seviyesi var ben henüz 40 üzerine çıkmadım. Yalnızca denemek için biraz zorladım, yüksek seviyede ses kesinlikle bozulmuyor. Bu şekilde kullanımda en az 5 saat pil ömrü var. O konuda da çok iyi.

Mobilde Fiio uygulamasıyla senkronize ettiğinizde birçok ayarı oradan yapmak mümkün. EQ ayarlarında sesi bozmadan değişiklik yapması büyük artı.

LDAC ile çekim mesafesi biraz düşüyor. Evde denediğimde APTX HD ile 8 metreye kadar hiç kopma olmazken LDAC ile bu mesafe 5 metreye düştü. Zaten ses kalitesi olarak da APTX HD bence daha iyi.

Sonuç olarak tek kelimeyle harika bir cihaz.

Yorumunuzu Yazın!

Bir Yorum Yaz

Fiio Btr5 Hi-res Bluetooth 5.0 Receiver-USB DAC - DSD Amp

Fiio Btr5 Hi-res Bluetooth 5.0 Receiver-USB DAC - DSD Amp

Fiio Btr5 hareketli hayatınıza kaliteli ses katıyor.

FiiO BTR5-384K / 32Bit Yerel DSD256 Yüksek Çözünürlüklü CSR8675 Bluetooth5.0 Alıcı / USB DAC / DSD Kulaklık Amplifikatörü, LDAC, aptX HD, aptX, AAC

Türkçe inceleme;

https://youtu.be/FVsyr8MRT7g

Taksit
Taksit

Bu ürünü alan müşteriler de bunlarıda aldılar:

18 other products in the same category: