Fiio Btr3 USB Dac + Bluetooth Amp + NFC

New product

Fiio Btr3 USB Dac + Bluetooth Amp + NFC

Tüm Kablosuz ses formatlarını destekler

Daha Fazla Detaylar

3 Öğeler

1 051,69 ₺

-15%

1 237,29 ₺

Daha Fazla Bilgi

The detailed upgrade log of the BTR3 FW1.2 is as follows:

1. Added Equalizer function;
2. Added In-Vehicle mode (connected with car via USB cable and powers on/off automatically when car engine starts/stops);
3. Upgrade HWA to version 2.0, with improvements on the audio stuttering and some incompatibility issues (such as no sound output after switching to different apps);
4. Improved the issue that during a phone call, the voice heard at the other end is not very clear;
5. Improved the low-power notification, preventing redundant alerts;
6. Changed the RGB indicator setting to be remembered after taking effect.
7. Changed the Charge On/Off setting to be restored (it's ON by default) after unit rebooted.
8. Improved the alert sounds and reduced the volume level;
9. Miscellaneous bug fixes;

 

Notes (please read this carefully before upgrading)
a. After the firmware is upgraded, it cannot be downgraded. Trying to downgrade may cause the unit to malfunction;

b. How to check the current firmware version: open FiiO Music app and enter Settings->BTR3. If the current version is below 1.2,you should upgrade the firmware;

c. The Equalizer only works when streaming in the SBC, AAC, aptX, aptX-HD and HWA(48kHz or lower) codec. It does not work for the LDAC codec. And for HWA 96kHz, it's suggested to turn off EQ, otherwise there might be noise.

d. Please update FiiO Music app to the latest version(Android version 1.1.2; iOS version 1.3.9) if you want to use the new feature EQ from "FiiO BTR3"/"FiiO BT Control".
Here is the Android version 1.1.2 FiiO Music apphttps://www.fiio.com/newsinfo/244621.html


Model 
BTR3 Color Available Black
Weight About 26 g (incl. battery) Dimensions About  58×25×10.4mm (exclusive of back clip)
Audio Input Bluetooth connection (Bluetooth 4.2 supported) Supported Audio Format(s) AAC/SBC/aptX/aptX LL/ aptX HD/LDAC/LHDC
NFC Supported Mic Function Supported
Headphone Output 3.5 mm stereo jack USB Port Type C USB
Volume Control Side buttons Status Indicator Light RGB light indicates the input Bluetooth audio codec, charging and working status
Charging Time ≤1.5 h (DC 5V 500mA) Power Input Recommend DC 5V, 500mA
Battery Capacity 300 mAh Drive Ability 16~100 Ω (recommended)
Output Power About 25mW (32Ω loaded)
About 33mW (16Ω loaded)
Frequency Response

20~20kHz(aptX connection)

20~40kHz(LDAC connection)

THD+N <0.003%(LHDC 1kHz) Output Impedance <0.3 Ω(32Ω loaded)
SNR 120dB (A-weighted) Crosstalk ≥ 75 dB(32Ω loaded)
Bluetooth Chip CSR8675 Accessories Type C USB charging cable*1, Quick Start Guide*1, Warranty Card*1,Lanyard*1
Battery Life & Test  Conditions (The test result is based on specified test conditions and just for referrence)
Battery Life About 11 h  Bluetooth Transmitter iPhone 6P (AAC)
Connected Headphones EM3 open earbuds (27 Ω) Volume With set output at 40mV

Yorumlar

Taksit

Not 
2021-12-28

Zarif ve Yetenekli

Zarif ve Yetenekli

Önceden sıradan bluetooth kulaklıklar kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki Ldac farkı gerçekten kendisini hissettiriyor. Ve bunu cihaza takacağınız herhangi bir kulaklık için yapıyor. Tabi bluetooth ile kullanıp kullanmamakta bir tercih meselesi, ben kablolu bağlantı yapıp dac haline bayıldım. Ölü kulaklıklarıma can verdi resmen. Ses özelleştirme ve ekolayzer kullanımı gibi seçeneklerde daha iyi tepki alabildiğim için evde kablolu olarak kullanmayı tercih ediyorum. Dışarda, koşu ya da spor gibi aktivitelerde ise bluetooth ile kullanmayı düşünüyorum. Öyle şık ve hafif ki yanıma yük olacak diye düşündürtmesi olası değil, kemer kısmına ya da yakanıza takabilir ya da kendisiyle birlikte verilen taşıma ipiyle yanınızda dolaştırabilirsiniz. :) Yazılım güncellemesini ben henüz yapmadım, cihaza dahili ekolayzır gibi özellikler katıyormuş yakında onu da deneyeceğim. Bilgisayar ve telefonda kullanması çok keyifli.

Buradan şuna dikkat çekmek istiyorum. Güzel bir bluetooth kulaklık almak hevesiyle yola çıkmış ve buralara gelmiş biriyim. :) Piyasada marka sayabileceğimiz birbiriyle rekabet halinde olan markalar, birçok yeni ürün çıkarıyor True Wireless kulaklık gamında. Ve kabul görmüş kalite, 2-3 bin lira gibi rakamlardan başlayıp yukarıya doğru gidiyor şu anda. Bu sadece tek bir bluetooth kulaklık için geçerli. Bunlardan kendisini abartmış 5000 bin lira gibi fiyatlara çıkmış bir tanesini denemiş ve iade etmiş biri olarak diyebilirim ki, buradan alacağınız Bluetooth özellikli bir amfi ve uygun bir kulaklık ile çok daha ötesinde bir kalite ve deneyim yaşayabilirsiniz. Ve yarı fiyatına! Bu söylediğim ses kalitesi açısından tamamen yaşanmış bir durumdur.

Öyle yapacağınıza böyle yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. :)

Not 
2021-12-14

Pioneer Se-Ms5T-K

Murat bey erhaba kulaklığınız 32 ohm empedansa sahip çok rahat btr3 tarafından sürülür. Fark edilir bir performans alacağınızı düşünüyorum. Saygılarımızla.

Not 
2021-12-13

Pioneer Se-Ms5T-K

Pioneer Se-Ms5T-K kulaklık ile spotify kaynağından kullanımda ve yine aynı kaynaktan arabada kullanım ile bu cihazdan randıman alabilir miyim sizce ?

Not 
2021-04-15

Btr5 de arabaya bağlanır

Çağrı bey merhaba, BTR3k ve BTR5 de aynı şekilde arabaya bağlanabilir.
Saygılarımızla.

Not 
2021-04-15

Btr5

Anladım Esra Hanım. Fakat BTR5 için geçerli değil sanırım demi bu

Not 
2021-04-14

Arabanızın Aux girişi bağlantısı mümkün

Çağrı bey merhaba, Ürün açıklamasına resim olarak da ekledim. Arabanızın aux çıkışına 3.5 mm jacklı kablo ile Btr3 ü bağlayabilirsiniz. Telefonunuz ile de btr3 e bluetooth bağlanıp istediğiniz parçaları keyifle kaliteli şekilde dinleyebilirsiniz.
Saygılarımızla.

Not 
2021-04-13

Aux girişi

Merhaba. Bu cihaza, bluetooth bağlantısı olmayan aracımdaki aux girişini direkt bağlayıp ses alabilir miyim acaba?

Not 
2020-11-24

Kaynaktan çok dinlediğiniz kayıt kalitesi önemli

Mehmet bey Dac lar extra ses kartı gibi çalışır. Sizin kaliteli müzik dinlemenizi sağlar. Burada dinlediğiniz parçaların kalitesi de önemli. Telefondan dinlediğiniz bir kayıt ile bilgisayarda aynı parçanın dsd kaydını dinleseniz bariz fark oluşur. Tabi tüm ekipmanlar birbiri ile ilişkili. Kulaklık performansı da önem arz ediyor. Bluetooth ve kablolu arasındaki farkı kulaklığınız kaliteli ise ve kulak hassasiyetiniz iyi ise fark edebilirsiniz.

Not 
2020-11-24

bir soru daha

merhaba ilginiz için teşekkür ederim öncelikle. Kafamı karıştıran bir soru daha var. Spotify kaynağından dinliyorum. Dac gerçekten belirli bir ses kalitesine yükseltemşibiliyorsa kaynağın pek bir önemi yok sanırım. Bluetooth kullanıp aac kullanmakla, kabloyla telefona bağlanmak yine farketmeyecek. Ben bu olayı gerçekten tam anlayamadım. :( öğrenmek istiyorum

Not 
2020-11-24

iphone a kablolu bağlantı için Q1 Mark ii

Mehmet bey merhaba,
Kablolu bağlantı için benim size önerim Q1 Mark ii olur. Hem telefonunuzda hem de macbookta çok rahat kullanabilirsiniz. Hem android hemde iphone uyumludur. ıphone bağlantı kablosu içinden çıkıyor. İstediğiniz kulaklık kafaüsütü ve onda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnız q1 dac & amfi kullanırken kulaklık mikrofonu çalışmaz. Btr3 ün üzerinde kendi mikrofonu var o çalışır. Btr3 ü iphone a bağlamak için apple store den ayrıca kablo almanız gerekir. Test etmeden desteklediğini anlamak zor. Sizin için Q1 Mark ii nin uygun olacağını düşünüyorum. İncelemenizi tavsiye ederim.
Saygılarımızla

Not 
2020-11-24

Karasızım :(

Merhaba
iPhone 6s plus telefonum var. Hem telefonumda hem de macbookta kullanmak istiyorum. Şu an için bluetooth özelliği benim için önemli değil çünkü kablolu kulaklık kullanıyorum.
1-) bu cihazı kabloyla telefona ve bilgisayara bağlayabilir miyim?Çünkü iPhone sadece aac destekliyor ve o zaman pek bir manası kalmıyor dar kullanmanın.
2) Geniş sahne ve sıcak sesler seviyorum. Daha çok pop, Blues ve rock dinliyorum ara sıra da caz. Bu ürünümü tavsiye edersiniz başka ürünü mü?
3) b

Not 
2020-11-24

Karasızım :(

Merhaba
iPhone 6s plus telefonum var. Hem telefonumda hem de macbookta kullanmak istiyorum. Şu an için bluetooth özelliği benim için önemli değil çünkü kablolu kulaklık kullanıyorum.
1-) bu cihazı kabloyla telefona ve bilgisayara bağlayabilir miyim?Çünkü iPhone sadece aac destekliyor ve o zaman pek bir manası kalmıyor dar kullanmanın.
2) Geniş sahne ve sıcak sesler seviyorum. Daha çok pop, Blues ve rock dinliyorum ara sıra da caz. Bu ürünümü tavsiye edersiniz başka ürünü mü?

Not 
2020-09-13

Aracda USB üzerinden baglanma

Merhaba benim sorum telden btr3 e bağlandıktan sonra aracımda bulunan ses işlemcisinin USB bağlantısına taktindan sonra çalışırmi dac özelliği için merak ediyorum 4 yol. Aktif ses sistemi için

Not 
2020-07-21

AMP

Osman bey merhaba,
Kablolu bağladığınızda usb dac olarak kullanabilirsiniz. Buetooth bağladığınızda amp olarak kullanırsınız. Size sadece amp lazım ise A serisine bakınız. Fiio A3 ü tavsiye ederim.
Saygılarımızla.

Not 
2020-07-20

amp

Merhabalar. Bu cihazın dac kısmı olmadan sadece amp olarak kullanma modu var mı?

Not 
2020-02-11

Güzel

Cihazın tek eksi tarafı çok hızlı şarj bitmesi. Telefona bağladığınızda şarj yüzdesini gösteriyor. Yüzde 50 ye geldikten 1 saat sonra cihaz pat kapanıyor. Toplamda 2.5 saat gidiyor. Kulaklıkta ses kalite ve seviye artışını net bir şekilde anlıyorsunuz. sennheiser 4,50 ile kullanıyorum şu an. Ama Hesaudio firmasına 5 yıldız veririm. çok ilgi alakalı ve güvenilir bir firma ve kişilerdir.

Not 
2019-10-28

Laptop kullanım

Hasan bey,
1. Sorunuzun cevabı hayır.
2. Sorunuza gelince. Btr3 ile kablolu kulaklık birbirine bağlanır. Daha sonra laptop dan yada telefondan Bluetooth olarak Btr3 e bağlanırsınız. Bluetooth kulaklığı btr3 e bağlayamazsınız.

Btr3 ü USB den laptopa bağlayarak da kullanabilirsiniz. Extra ses kartı gibi çalışır, yüksek desibel ve kalitede müzik dinlemenizi sağlar.

Not 
2019-10-27

Laptop ve Kulaklık

Bu işlerde henüz yeni sayılırım.
Benim merak ettiğim şunlar,
1) Bu cihazı usb üzerinden notebooka bağladığımızda notebookun dahili hoparlörlerinden gelen sesin kalitesi artar mı?
2) Yine laptoba taktığımda, bluetooth veya normal(jacklı) kulaklık kullanımında işe yarıyor mu? (ses kalitesi, yüksekliği açısından)

Bilgi alabilirsem memnun olurum, sipariş geçeceğim çünkü.

Not 
2019-08-23

Stoktan teslim!

Olcay bey tüm ürünlerimiz stoktan Türkiye satışıdır. Ürünleri İstanbul'dan gönderiyoruz. Fiyatlara kdv dahildir.
Saygılarımızla

Not 
2019-08-23

Vergi dahil deniyor?

Urunu yurt disindanmi aliyoruz yoksa sizdeki stockdan mi?

Not 
2019-08-08

Tüm bluetooth kodeklerini içeren tek modül

ürünü spor yaparken ve yolculuk esnasında kullanmak için aldım. iphone ile kullandığım için sadece aac kodek'i devreye giriyor. Telefondaki ses kalitesine göre kat be kat üstün bir performans veriyor. genel olarak flat bir yapısı var. müziği renklendirmiyor veya karartmıyor. ne gelirse harman yapmadan kulağa veriyor :) android kullananlar daha şanslı bu konuda. LDAC ile kusursuz bir şekilde hifi müzik keyfi yapabilir. iphone'un klasik kısıtlamalarından ötürü malesef bizler AAC ile yetinmek durumundayız. Almak isteyen asla pişman olmaz.

Not 
2019-03-08

PS4

İbrahim bey merhaba,
Eğer PS4 ünüzün bluetooth kulaklık desteği varsa sorun olmaz. kablolu kulaklığınızı btr3 e 3.5 mm jackdan takacaksınız. psd4 den bluetooth olarak btr3 e bağlanacaksınız.
Sorunsuz çalışır.
telefon ile iletişim kurabilirsiniz .
Saygılarımızla
Esra YALÇINKAYA
0530 667 98 83

Not 
2019-03-08

PS4 Pro

Merhaba,

Ürünü satın almak istiyorum lakin endişelerim var.

PS4 pro da kullanabilir miyiz bu ürünü bluetooth üzerinden?

Not 
2019-02-05

Küçük canavar

Bu amfiyi ibasso it01 ile birlikte aldım. Samsung S8 ile kullanıyorum. Kulaklık tek başına zaten yeterince iyi, btr3 ile birlikte daha lezzetli bir hal aldı. Amfi çok küçük, hafif, fonksiyonel ve efektif. Müziğin formatına bağlı olmaksızın amfi görevini net olarak yerine getiriyor. Kaynağa bağlı olduğunu düşündüğüm altta hafif bir tıslama (hissing) mevcut. Mp3, flac, dsd veya dxd tümünde az veya çok geliyor. Ldac çok net bir fark yaratıyor. Çok lafa gerek olmadığını düşünüyorum. Bu tür aletlere meraklı olanlar için güzel bir seçenek, kafa yormayın, alın. Hesaudio'ya ayrıca tam puan.

Not 
2019-01-09

Daha ne olsun

Bu ürünü almakta başta tereddütlerim vardı ama sağolsun selçuk beyin sabır ve yardımlarıyla iyi ki almışım.Bir defa çok kullanışlı.Ürün çok ufak olmasına rağmen üzerindeki düğmeleri cok kolay kullanabiliyorsunuz.Ürünle bütünleşen yaylı bir tutacağı var.Her hangi bir yerinize çok rahat tutturma imkânı sağlıyor .Boynunuzada asabiliyorsunuz
Ayrica yere düşürdüğünüzde kolayca zarar görmeyecek hissi veren sağlam bir yapısı olduğunuda söyleyebilirim..
Şarjı bitse bile şarj ederken de kullanabiliyorsunuz.Dışarıda kullanırken telefonunuza bağlı bir kablo olmadığı için size çok rahat bir kullanım sağlıyor. Telefonunuz özgür kalıyor.
Iki kulaklıkla deneme şansım oldu.Biri kulak içi, digeride kulaküstü.
Soundmagic E80 tizleri baskın bir kulak içi kulaklığı fakat fiio ya bağlandığımda bambaşka bir kulaklık halini aldı.Baslar ve tizler dengeli bir biçimde kulağıma gelmeye başladı.Ses ise harika bir hal aldı.Dışarda kullanırken hiç bir gürültü kirliliği kulağıma yansımadı.
Kulak üstü jbl elite 750.Meğersem daha önce bu kulaklığın zevkini tam alamamışım.Bu kulaklığı bana daha çok sevdirdi.Baslar sanki kaliteli bir subwoofer dan geliyormuş hisini tam anlamıyla aldım.
Ürün size bir avantaj daha sunuyor.Evimde ki samsung tv ile bağlandim.You tube müzik videoları bambaşka oldu.Ayrıca film izlerseniz bakın orda da baya bir iş görüyor.
Telefonumda ki dolby altmos özelliği de bambaşka bir havaya büründü.Dinlediginiz müziğe ayrı bir derinlik katarak bambaşka bir dinleme tecrübesi yaşıyorsunuz.
Geçenlerde abonesi olduğum müzik servisi telefonlarda da master özelliğini kullanıma soktu.Bu ürünle birlikte bu özelliği hakkını vererek dinlemek te ayrı bir keyifti doğrusu.
Özellikle dışarıda müzik dinlemeyi sevenler hiç tereddüt etmeden fiio Btr3 ü alsınlar .Hem evinizde hen dışarıda size pratik olduğu kadar güzel bir deneyim yaşatacaktır
Daha ne olsun.

Not 
2018-12-18

Ciklet kutusu kadar!

Bu ürünü sadece bluetooth ses kalitesini merak ettiğim için almıştım ancak;
Ürünü Samsung Galaxy S9+ ile kullandım ve LDAC(Bluetooth Codec) ses kalitesi beni oldukça şaşırttı.
Fiziksel olarak ürünün kalitesi beklediğimden çok daha iyi fotoğraflar biraz yanıltıcı oldu diyebilirim.
Üretim malzemesi ve kalitesi son dönemlerde çıkan cep telefonuna benzer kalitede, güven hissi veriyor.
Ürününün üzerindeki led renkleri ile kullandığınız codec hakkında bilgi veriyor.
İçerisindeki dac oldukça başarılı, kulaklık amfisi iem'ler için yeterli.
1more quad kulaklık ile denedim sadece. Telefonda bluetooth sesi son seviyede tuttum BTR3 de ses seviyesinin sonlara ayarladığımda yeterli sesi gürültüz alabildim.
Son ses seviyesinde dinleyemedim ses oldukça yüksekti. Benzer özellikte kulaklık kullanan varsa fikir verebilir.
IEM ile kullanıldığında Q1 mark II ile ses kalitesi arasındaki fark çok büyük değil.(Bu söylediğim sadece LDAC kullanımında geçerli)
Mobil cihaz ile kulaklığınız arasındaki bağlantıyı koparmak düşündüğümden daha kullanışlı oldu.
Tüm sevdiğiniz kulaklıklara bluetooth özelliği kazandırmış oluyorsunuz.
NFC sorunsuz çalışıyor. Fiio music app'i denemedim ve bilgisayara bağlayıp dac olarak kullanmadım henüz.
Özellikle çok fazla hires ve dsd dinlemiyor iseniz Android işletim sistemi kullanan mobil cihazlar için Q1 mark II yerine bu ürünü daha pratik olması açısındangönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Not1: BTR3 tüm bluetooth codeclerini destekliyor ancak telefonunuzda da ilgili codec'i desteklemesi gerekiyor.
Bildiğim kadarıyla Andorid Oreo kullanan tüm telefonlar LDAC destekliyor, yine de kontrol edin derim.
Not2: BTR3'ü telefonunuzla eşleştirdikten sonra telefonda BTR3'ün bluetooth ayarlarında gidip LDAC'ı aktif hale getirmenizi tavsiye ederim.
Ancak bu şekilde bluetooth ses kalitesi benim için kablolu kulaklığa benzer kaliteye ulaştı.
LDAC SONY'nin geliştirdiği sıkıştırılmış bluetooth codec'idir. An itibari en iyi codec olarak anılıyor. (990-kbps, 94-kHz/24-bit destekliyor)
Not3: Android'de bluetooth codec seçimleri de developer options'da bulunuyor. Farklı codecleri denemek isterseniz buradan ayarlıyorsunuz.
Not4: Fiio'nun web sitesinden güncel firmware'i indirip yüklemenizi tavsiye ederim.

  • 2 Kişiden 2 i bu yorumu yararlı buldu.

Yorumunuzu Yazın!

Bir Yorum Yaz

Fiio Btr3 USB Dac + Bluetooth Amp + NFC

Fiio Btr3 USB Dac + Bluetooth Amp + NFC

Fiio Btr3 USB Dac + Bluetooth Amp + NFC

Tüm Kablosuz ses formatlarını destekler

Taksit
Taksit

Bu ürünü alan müşteriler de bunlarıda aldılar:

21 other products in the same category: